ZASEDÁNÍ ZM KUTNÉ HORY OBČAS PŮSOBÍ DOJMEM, ŽE OBČANÉ VOLILI DVĚ ZASTUPITELSTVA
Už mizivá účast veřejnosti na zasedání Zastupitelstva města Kutné Hory (konaném v krátké době po „mimořádném“ a „pracovním“) 31. 3. naznačila, že občané jsou poněkud zmateni tím, jak se toto jednání vrcholného orgánu města vyvíjí. Poté, co se krátce řešila připomínka jedné občanky (parkování při stěhování, stínící túje), následovaly interpelace poslanců.
V HODINOVÉM BLOKU (z něhož exstarosta I. Šanc „zabral“ téměř čtvrt hodiny) se ozvaly obvyklé výčitky, stížnosti, „přestřelky“ opozice – koalice, při nichž padaly řečnické otázky typu: Jste připraveni na dotace?, Co se děje ve Sklenářově dolíku?, konstatování: „Úvěrové zatížení města je (není) vysoké“, stížnosti na malou transparentnost a otevřenost úřadu (týkající se přístupu na jednání městské rady), již zřejmě nezbytné přehledy co a jak zajistila minulá radnice a co ta současná (s naprosto rozdílnými pohledy na fungování společnosti TEBIS), téměř protektorské výroky („přeji VÁM, aby se VÁM to a to povedlo…“), osočení ze lži, ocenění starostovy omluvy za nepřesnosti, atd. Nejvíc zaráží právě zmíněné rozdělování na MY – VY, vždyť občané určitě nemínili zvolit dvě zastupitelstva, ale funkční spolupracující celek, v němž se přes veškeré dílčí výhrady táhne za jeden provaz…
Poslanci se nedomluvili na odměnách (ani na tom, zda předložený materiál stáhnout), vše zatím zůstává „při starém“, ani na snížení koeficientu pro výpočet daně z nemovitosti na předměstích Kaňk a Sedlec (zřejmě to přijde na pořad zase příště). Zcela bez debaty a hladce vzali na vědomí PLNĚNÍ ROZPOČTU K 31. 12. 2014, zato záměr prodat zatopený lom v k. ú. Štipoklasy byl odložen kvůli potřebě vyjasnění situace, podobně jako prodej pozemku v Hetlíně. Drobně se upřesňovalo, ale drtivou většinou schválilo rozdělení prostředků z Fondu regenerace, stejně jako z Programu regenerace MPR a Fondu rozvoje bydlení (zde se půjčuje na 5 let s úrokem 3%)).
Schváleno bylo pořízení nového územního plánu (předpokládané náklady od 2 – 3,5 mil. Kč, minulý stál cca 4 mil. Kč) – letos má být vypsán vhodný dotační titul, který by mohl pokrýt až 90% výdajů. Jelikož v Zásadách územního rozvoje kraje je obchvat Kutné Hory (o němž se uvažuje dobrých 15 – 20 let), má nový ÚP obchvat obsahovat, jedná se však o obtížnou a zřejmě dlouhodobou záležitost… Poté, co ZM konstatovalo, že záměr vydání poštovních známek k letošnímu jubileu zápisu Kutné Hory na Listinu UNESCO je skutečně vydařený, bylo objasněno, proč je na jedné ze známek budova kina Modrý kříž (ojedinělá kubistická stavba).
Kontrolní výbor byl mimo jiné pověřen kontrolou etap I A a I B investiční akce revitalizace sídliště. Podstatná byla informace o postupu rekonstrukce na Dačického domu: Práce zatím respektují harmonogram, vynucené změny je nutno projednat s poskytovatelem dotace, poslanci „přiklepli“ 600 000 Kč na „rozjezd“ objektu. Na závěr si v bloku „různé“ poslanci vyměnili již obvyklé invektivy (dotací získalo město hodně – málo, pravidla pro vydávání Kutnohorských listů a složení redakční rady jsou dobrá – špatná (zavání – nezavání cenzurou), atd.
Zatím žádný komentář.