Nastal čas dovolených. Upřednostňujete jejich klasický průběh (rodiče stále s dětmi), nebo si myslíte, že alespoň na část prázdnin (s využitím pobytových, putovních, vodáckých a dalších táborů, či alespoň návštěvy příbuzných) by si měly tyto dvě věkové kategorie navzájem od sebe „odpočinout“?
P. Pavel Tobek, kutnohorský vikář
Coby bezdětný s odpovědí váhám, jako učitel mám jasno - oddělit, odpočinout a ještě jednou odpočinout. I když: Vybavuje se mi stížnost synovce, který po týdnech na skautském táboře, putovním zájezdu, pobytu v zahraničí a rodinné dovolené u strýce prohlásil, že už by konečně chtěl prázdniny. Dalším zkoumáním vyšlo najevo, že by se chtěl válet doma u knížek a počítače s tím, že maminka zajistí, aby mu nic nechybělo.
Jaroslav Fér, evangelický farář
Nepochybně záleží na možnostech, které jsou k dispozici, a na finančních možnostech rodiny. Sám jsem v dětství i později strávil pravidelně dva tři týdny u dědečka spolu s bratranci, nějakou dobu u babičky z druhé strany. Byl jsem několikrát na letním táboře. Ale ovšem také společně s rodiči a bratrem na různých místech. Spolu s našimi dětmi jsme také byli na řadě míst o prázdninách společně. Ale zároveň byly děti i samostatně u prarodičů. A od roku 1990 pravidelně na skautských táborech. Takže pro mne je klasickým průběhem prázdnin tato “všehochuť“ a rozhodně je dobré, když si děti a rodiče “od sebe navzájem mohou odpočinout“. Ostatně mám za to (ceterum autem censeo), že se volba prezidenta má vrátit do rukou parlamentu.
Zatím žádný komentář.